Infolinia tel.: +48 13 43 858 74

Aktualności

Zakończenie DME 2017 w Rymanowie Zdroju

W ubiegłym tygodniu w Rymanowie Zdroju, zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18. Udział w zawodach wzięła rekordowa, bo licząca aż 39, liczba drużyn z 16 krajów. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: sekcji open i sekcji dziewcząt, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Złoty medal w kategorii dziewcząt zdobyła reprezentacja Polski w składzie Oliwia Kiołbasa i Anna Kubicka. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Słowenii II, brązowy medal zaś zdobyła reprezentacja Estonii.
Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18 w kategorii Open otrzymała drużyna z Niemiec. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Serbii, na trzecim miejscu podium znalazła się Chorwacja.
Gratulujemy sukcesów Pani Agnieszce Fornal-Urban , Prezes Zarządu PST „Stomil” – pomysłodawczyni zorganizowania mistrzostw w Rymanowie Zdroju i jednocześnie dyrektorowi turnieju, Medalistom oraz wszystkim Uczestnikom tego wydarzenia.
Dziękujemy również firmie Daikin Airconditioning Poland za pomoc w zapewnieniu koszulek dla Uczestników i Obsługi Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach do lat 18.